عمومی

تفاوت های تکنولوژی تصویر CVI TVI AHD

 تفاوت بین HD-CVI، HD-TVI و HD-AHD 

سه فناوری HD-CCTV هستند که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. هنگامی که صحبت از انتقال ویدیو با کیفیت بالا برای سیستم های نظارت دوربین مدار بسته می شود، سرعت انتقال، تلفات احتمالی داده و سازگاری رسانه های انتقال با دستگاه های شخص ثالث تأثیر مستقیمی بر کیفیت فیلم دارد. با در نظر گرفتن همه این عوامل، استانداردی به نام رابط دیجیتال سریال با کیفیت بالا (HD-SDI) معرفی شد. با این حال، با افزایش تقاضا و اصلاح شبکه‌های نظارتی با انتقال ویدئو فیبر، نسخه‌های پیشرفته مبدل‌های HD-SDI معرفی شدند. HD-CVI، HD-TVI و HD-AHD فن آوری های HD-CCTV هستند که برای انتقال موثر ویدیو با کیفیت بالا معرفی شده اند. تمام این فناوری های دوربین مدار بسته HD مزایای خاصی را ارائه می دهند. این مزایای خاص چیست؟ این پست هر سه فناوری HD-CCTV را به منظور انتخاب راحت مورد بحث قرار می دهد

 

High Definition- Composite Video Interface (HD-CVI)

 

HD-CVI اولین استاندارد HD-CCTV است که پس از HD-SDI معرفی شده است. این امکان انتقال ویدئو با وضوح بالا را برای بیش از ۵۰۰ متر از طریق یک کابل کواکسیال فراهم می کند. این استاندارد فرمت های مختلفی از انتقال سیگنال مانند صدا، تصویر و غیره را از طریق یک کابل کواکسی ارائه می دهد. در ابتدا، در HD-SDI وضوح سیگنال های ویدئویی به ۹۶۰ ساعت (۹۶۰ x 480 پیکسل) محدود شد. از زمانی که HD-CVI معرفی شد، سیگنال های ویدئویی با وضوح ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل امکان پذیر شده است. این بدان معناست که استاندارد HD-CVI انتقال سیگنال‌های ویدئویی را با وضوح ۴۵۰% بیشتر از HD-SDI ممکن می‌سازد.

جدول مشخصات AHD TVI CVI

High Definition-Transport Video Interface (HD-TVI)

HD-TVI استاندارد انتقال ویدئویی است که امکان انتقال سیگنال ویدئویی با کیفیت بالا را به صورت فشرده نمی کند. این دستگاه از انتقال سیگنال ویدئویی در رزولوشن های مختلف مانند ۷۲۰ x 1080 پیکسل، ۳ مگاپیکسل، ۴ مگاپیکسل، ۵ مگاپیکسل و ۴k (8 مگاپیکسل) پشتیبانی می کند. از آنجایی که از طیف وسیعی از رزولوشن ها پشتیبانی می کند، این فناوری با انتقال ویدئو فیبر نوری و انتقال دوربین مدار بسته از طریق کابل های کواکسی بسیار سازگار است. این فناوری در شبکه های دوربین های امنیتی HD و دستگاه های DVR کاربرد زیادی دارد.

High Definition-Analog High Definition (HD-AHD)

آنالوگ با وضوح بالا (AHD) یکی از تکنولوژی های کمتر شناخته شده HD-CCTV است. این فناوری در تولید ویدئو، نظارت بر وسایل نقلیه و برنامه های نظارت تصویری حلقه بسته محبوبیت بیشتری دارد. این انتقال ویدئوی آنالوگ با کیفیت بالا را به صورت غیر فشرده ارائه می دهد. این فناوری از انتقال ویدئو از طریق کابل های کواکسیال و RCV پشتیبانی می کند.

کابلهای مورد تایید در استفاده از دوربینهای مداربسته

اکنون که هر سه فناوری HD-CCTV مورد بحث قرار گرفته‌اند، درک این نکته ضروری است که اگرچه این فناوری‌ها برای کابل‌های کواکسیال معرفی شده‌اند، اما می‌توانند با کابل‌های فیبر نوری نیز ادغام شوند. با استفاده از دستگاه‌های میانی مانند مبدل‌های ویدئویی فیبر، این فناوری‌های دوربین را می‌توان از نظر سرعت انتقال، کاهش از دست دادن داده‌ها و پهنای باند بالاتر برای انتقال بدون بافر افزایش داد.

همچنین مهم است که این فناوری ها و محصولات مرتبط را از تامین کنندگان قابل اعتمادی مانند VERSITRON تهیه کنید. این شرکت کیت های نظارت تصویری HD-CVI/TVI/AHD با کیفیت بالا ارائه می دهد. به منظور افزایش عملکرد شبکه های انتقال تصویر فیبر نوری، آنها مبدل های ویدئویی فیبر، مبدل های رسانه و غیره را نیز ارائه می دهند.

سخن پایانی درباره‌ی HD-TVI، HD-CVI و AHD:

بازار، استفاده از دوربین‌های آنالوگ با رزولوشن بالا را به عنوان جایگزینی برای فناوری آنالوگ قدیمی (CVBS) پذیرفته است و مشتریان نیز می‌توانند بر روی محصولات بهتر و کیفیت تصویر حساب کنند.
رقابت بین فناوری‌های HD-TVI، HD-CVI و AHD به کاهش هزینه‌های محصول و بهبود کیفیت هر سال کمک می‌کند. بهرحال، تحلیل این موضوع حائز اهمیت بسیار است که بهترین محصول برای برآوردن نیازهای مشتریان کدام است.
نه تنها به فناوری مورد بحث در اینجا، بلکه به عوامل دیگری که می‌تواند بر کیفیت مانند مواد سازنده، کیفیتLEDهای مادون قرمز، نام تجاری، آموزش و پشتیبانی فنی تاثیر می‌گذارد، باید توجه نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *